Květen 2007Michael Dawson (Harold Perrineau Jr.)

30. května 2007 v 14:33 | Tess |  Ztraceni-Postavy
Před havárií:
Michael se ve skutečnosti živil jako stavební dělník. S přítelkyní Susan čekali dítě, ovšem jejich vztah ztroskotal těsně po narození Walta, protože Susan získala lukrativní místo mimo Ameriku. Michael se snažil jejich vztah několikrát obnovit, ale marně. Při jednom z pokusů je nešťastně sražen autem a na delší dobu upoután na lůžko. Po čase je kontaktován z Austrálie, že Susan zemřela a on se má začít starat o Walta.

Po havárii:
Vzhledem k tomu, že nemá žádné rodičovské zkušenosti, jen obtížně hledá po havárii Michael cestu k Waltovi. Teprve, když mu Locke pomůže najít Waltova psa, Vincenta, se to zlepší. Michael zažije několik zajímavých setkání se Sun, staví také záchranný vor. Poté, co je při plavbě voru Walt unesen Druhými a Michael se vrací k ostatním, snaží se za každou cenu ho najít. Díky léčce Druhých se dostává úspěšně až do jejich falešného tábora, kde skutečně Walta najde, ovšem společně mohou odejít jen pod jednou podmínkou - musí Druhým přivést Jacka, Kate, Sawyera a Hurleyho a také zabít Anu-Lucii. Vše tohle se mu podaří (navíc nešťastné zastřelí i Libby), aniž by ho kdokoliv podezříval. Poté, co je čtveřice Druhými zajata, dostává Michael a Walt od Druhých loď a souřadnice na cestu z ostrova…


Libby (Cynthia Watros)

29. května 2007 v 14:35 | Tess |  Ztraceni-Postavy
Před pádem letadla:
O minulosti Libby se toho příliš neví, snad jen to, že chtěla být lékařkou, ale vzdala to po prvním ročníku. Místo toho se vrhla na studium psychologie, minimálně jednou byla vdaná. Prožila zajímavé setkání se dvěma lidmi z ostrova - nejdříve potkala Desmonda, kterému darovala loď svého bývalého manžela, aby s ní Desmond mohl vyplout na závod okolo světa. Následně byla jeden čas zavřena v blázinci spolu s Hurleym, není jasné z jakého důvodu. Stejné záhady panují okolo důvodu jejího pobytu v Austrálii.

Po pádu letadla:
Libby se těsně po havárii začala starat o ostatní, brzy se skamarádila s Anou-Lucií. Po konfrontaci s přeživšími z voru se starala o Sawyera. Po spojení obou výprav se ihned sblížila s Hurleym (aniž by se nějak projevilo, zda se poznávají z blázince), pomohla také Claire s jejími vzpomínkami na únos. Byla nešťastně zastřelena Michaelem těsně po Aně-Lucii, právě v okamžiku, kdy její vztah s Hurleym nabíral na obrátkách..
Kate Dodd Austen (Evangeline Lilly)

28. května 2007 v 14:06 | Tess |  Ztraceni-Postavy
Před pádem letadla:
Bývalý voják Sam Austen je sice otcem Kate, ale jejím biologickým otcem je zcela jiný člověk jménem Wayne. Když se k němu její matka posléze vrátila a on jí ubližoval, rozhodla se Kate pomstít a Wayna zabila. Od té doby jí začíná pronásledovat federální šerif, na dlouholeté honičce stačila Kate přijít o svého nejbližšího přítele z dětství, Thomase a také o manžela Kevina, se kterým nedokázala díky strachu z dopadení žít. Nakonec byla chycena šerifem v Austrálii, ten jí ze Sydney převážel zpět do USA.
Po pádu letadla:
Na ostrově zpočátku Kate hodně přitahuje Jack, se kterým se snaží Kate stát lepším člověkem, přesto má hodně společného se Sawyerem - i on má za sebou neradostnou minulost. Kate se účastní většiny důležitých akcí spolu s Jackem, což jí také přivede posléze do zajetí Druhých. Zde se hodně sblíží se Sawyerem, přesto to nevypadá, že to bude definitivní.


Juliet Burke (Elizabeth Mitchell)

27. května 2007 v 14:04 | Tess |  Ztraceni-Postavy
Před havárií letadla:
Jako lékařka pracovala na výzkumu oplodnění vážně nemocných lidí, kam patřila i její sestra Rachel. Její výsledky zaujaly představitelé organizace Mittelos napojené na Dharmu, kteří jí nabídli práci. První z Druhých, kterého poznala, byl Ethan. Bývalý manžel Edmund zemřel na následky podivné nehody zařízené zřejmě organizací Mittelos.
Po havárii letadla:
Patří mezi významné Druhé, hlavně díky svému lékařskému vzdělání. Během svého pobytu na ostrově měla poměr s Goodwinem. Původně zde měla setrvat jen pár měsíců a zkoušet vyléčit těhotné ženy, které zde umírají, ale je na ostrově přes tři roky. Měla několik sporů s Benem, hlavně proto, aby jí pustil domů za sestrou. Poté, co pomáhala utéct Sawyerovi a Kate a zastřelila Picketta, byla postavena před "soud". Jack jí ale zachránil.
John Locke (Terry O' Quinn)

26. května 2007 v 15:01 | Tess |  Ztraceni-Postavy
Před havárií letadla:
Locke poznal své rodiče až ve velice pokročilém věku. Jenže jeho otec ho vyhledal jen proto, aby od něj získal ledvinu - ihned po transplantaci ho opustí. Locke je od tohoto incidentu velice nedůvěřivý a hledáním otce zničí všechny vztahy okolo sebe, při poslední konfrontaci s ním ho jeho otec vyhodí z okna. Locke přežije, ale je upoután na vozík. Získá místo v továrně, kterou vlastní Hurley, jeho novým životním cílem jsou hry a dobrodružství, proto se také chystá na velkou výpravu do Austrálie.
Po havárii letadla:
Přestože strávil poslední čtyři roky před havárii na vozíku, na ostrově se mu zázračně vrátila schopnost opět chodit. Locke věří, že je jeho osudem zůstat na ostrově a způsobuje tak některé "nehody". Zpočátku vystupuje na ostrově nenápadně, pozornosti si zaslouží až když se vypraví na lov kanců. Imponují také jeho stopařské schopnosti, při jedné z výprav objeví společně s Boonem poklop. Neúspěšně se ho snaží společně otevřít, události okolo vedou až ke smrtelnému zranění Boona. Po otevření poklopu se uchýlí k počítači, snažící se nalézt smysl v zadávání čísel, když ale nevidí výsledek, přestane a způsobí tak elektromagnetický výbuch. Na ostrově zažil také setkání s monstrem. Sblížil se také s Druhými a na ostrově znovu potkal svého otce. Nabídku stát se jedním z Druhým ale napoprvé nevyužil, protože nedokázal svého otce zabít. To udělal až Sawyer.
Jin-Soo Kwon (Daniel Dae Kim)

25. května 2007 v 14:58 | Tess |  Ztraceni-Postavy
Před havárií letadla:
Jin se narodil v rodině chudého rybáře, jeho matka byla prostitutka. Dlouho pracoval na podřadných pozicích. Když poznal Sun, okamžitě se zamiloval a dokázal získat její srdce a souhlas jejího otce, přestože nebyl finančně zajištěný. Otec Sun mu nabídl místo u něj, brzy po svatbě se ale Sun dozvěděla o jeho chudých kořenech a mlčení po vydírání ze strany Jinovy matky musela Sun zaplatit penězi a smířením se, že Jina začně její otec využívat i pro své špinavé obchody. Tím se ovšem Jin pro Sun stával čím dál tím méně snesitelný. Pozdní návraty domů, neschopnost počít potomka (je neplodný) a žárlivé scény vyprovokovaly v jeho ženě plán na útěk od něj. Ten se měl realizovat během jeho obchodní cesty.

Po havárii letadla:
Na rozdíl od Sun nerozumí Jin anglicky. Jin se o plánu své ženy a o její schopnosti rozumět anglicky dozvěděl až na ostrově, což vyvolalo velkou hádku a jeden čas žili odděleně. Jin se kvůli tomu také přihlásil na stavbu voru, chtěl od své ženy pryč. Po vyplutí, napadení Druhými, ztroskotání a opětovnému navrácení zpět do tábora se Jin se Sun usmíří a zdá se, že Jin je nově těhotná. Otcem je podle všeho Jin. Už tedy dál žárlivě nehádají, ale opět spolu často pro všechny rybaří.